PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31400}
6,5 11 915
ocen
6,5 10 1 11915
6,0 3
oceny krytyków
Blokersi
powrót do forum filmu Blokersi

Można by wyciąć wypowiedzi Eldo i zmontować niezłą komedie, np. pt. Rzewne opowieści Kubusia Uszatka. Chciałem obejrzeć ten film do końca ale właśnie przez te pseudowypowiedzi vel żale vel lamenty jak to mu źle i trudno w życiu, nie dałem rady.
Chłopak żali się że strzelają do nich jak malują (niszczą) pociągi " Można zginąć za puszkę w ręku" a chwile potym mówi że nie ukradnie niczego nigdy w życiu.
Opowiada że zna ludzi którzy odmawiają sobie jedzenia żeby kupić "puszki" (farby), a chwilę potem że chciał "poczuć jak się chodzi" w butach za 500 zł.
Mogłbym jeszcze wymieniać, ale po co.
Polecam obejrzeć ale niestety wypowiedzi Eldo'ki psują klimat filmu i nadają mu charakter komedii

ocenił(a) film na 2
dafagadgad

Dokładnie, mam tak samo. Podszedłem do filmu z nastawieniem że w końcu obejrzę ten słynny dokument o polskim rapie a tu słyszę wypowiedzi eldo "do moich kolegów strzelano" czy tak jak wymieniłeś inne cytaty haha no dożywotnia beka. Swoją drogą nie podoba mi się kreowanie chłopaków z bloku na biednych uciśnionych i prześladowanych jak to Peja powiedział "oni są na końcu łańcucha pokarmowego". Chłopaki siedzą po prostu z browarami pod blokiem i rozmawiają więc bez przesady z tym. Postaram się podejść do tego filmu jako dokumentu/komedii (przez eldo :) )

ocenił(a) film na 4
dafagadgad

nudny ten dokument. mnie najbardziej rozbawili kolesie od Peji. siedzą takie bezrobotne żulki, a on do nich, że są wojownikami, i ogólnie, że ważny szacunek ludzi ulicy. a ch*j z ich szacunkiem, w nosie mam, za dwa złote można kupić u takiego szacunek hehe

Mike Torch

chłopie, ty miales normalna rodzine, (tak obstawiam), masz na jedzenie, na internet, na spedzanie czasu przed kompem.
oni tego nie mieli w tamtych czasach, do tego chodzi o Jezyce, ojciec i matka alkoholik, albo oboje nie zyja, ty zyjesz na ulicy, nie masz z czego, nocujesz po kolegach. taka jest rzeczywistosc jezyc. pojedz i sprawdz. mozliwe ze nie wyjdziesz zywy.
pozdro dla prawdziwych.

ocenił(a) film na 4
gruzdix

ciężka praca i wiele wyrzeczeń. Znam wiele historii, niektórzy wychodzą na ludzi, niektórzy już skończyli - lub niebawem skończą - w piachu. A internet (cholernie drogi i cholernie wolny) pojawił się wtedy jak już wyprowadziłem się z patologicznego osiedla na swoje śmieci, także nie jestem wypaczony siedzeniem na kompie. no może trochę:D

Mike Torch

w takim razie szacunek i moje uznanie za wyjscie z piekla, natomiast pamietaj ze nie ma co sie smiac z innych, bo to samo rowniez moze ci sie przydarzyc w w kazdej chwili.

dafagadgad

I właśnie Eldo i Peja dziś wstydzą się, że w ogóle wystąpili w tym filmie gdyż jak się okazało zmontowano go tak, że zamiast opowiadać o HH był nastawiony głównie na sensację i promocję obu raperów (wydawali wtedy w T-1, a ta firma też maczała palce w powstawaniu tego filmu).

Jednak niezgodzę się tutaj:
,,Opowiada że zna ludzi którzy odmawiają sobie jedzenia żeby kupić "puszki" (farby), a chwilę potem że chciał "poczuć jak się chodzi" w butach za 500 zł. " On opowiada, że są takie osoby. Sam tak kiedyś robił jak np. kupował zawsze najgorsze buty, żeby mieć na puszki. A co do tych butów za 500 zł. to chodzi mu o to, że teraz skoro już żyje z muzyki i ma konkretne pieniądze to kupił sobie bo go było na to stać. I nawet opowiada to tak jakby to było dla niego przeżycie jakieś, bo go nigdy wcześniej na takie coś stać nie było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones