PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31400}
6,5 11 919
ocen
6,5 10 1 11919
6,0 3
oceny krytyków
Blokersi
powrót do forum filmu Blokersi

Kultura hiphopowa?

ocenił(a) film na 4

Jakoś te dwa słowa nie pasują do siebie. Chłopaczki siedzą na murku, popijają piwko. Układają jakieś rymy na poziomie przedszkolaka, podkładają "bit" i już są twórcami kultury? Prymitywne bandziory. Leniwi frajerzy dla których "nie ma pracy z ich wykształceniem", bo żeby mieć wykształcenie, to trzeba do szkoły chodzić, a nie na murku siedzieć. Sam film może i niezły, ale jestem zdruzgotany poziomem mentalnym "twórców kultury hiphopowej".

ocenił(a) film na 6
Szapok

Stereotyp.

Owszem, jest od cholery takich odbiorców i twórców kultury hh w Polsce, ale można generalizować mówiąc, że tylko takie osoby tworzą polski hip-hop.

Jest mnóstwo osób z talentem, zacięciem i zajawką, które wykorzystują szanse, jakie dała im ta kultura właśnie. Kojarzysz Sokoła z WWO? Podejrzewam, że nie więc nie bawiąc się w szczegóły powiem, że chłopak z poziomu niemal bezdomności wybił się na właściciela (do czasu), jednej z większych wytwórni hiphopowych w Polsce, która niedawno obchodziła 15-lecie swej działalności. Można? Można, tylko trzeba chcieć ;] I właśnie dlatego hip-hop był, jest i będzie kulturą.

Pozdrawiam:)

użytkownik usunięty
Einshaew

Tylko, że Sokół miał dość bogatą historię rodziną, łącznie z jego tatą, który pisał dla Papa Dance i współpracował z TVP.

ocenił(a) film na 6

I w jaki sposób ta bogata historia rodzinna miała wpływ na to, że Wojtek założył jedną z najbardziej rozpoznawalnych wytwórni hiphopowych w Polsce?

użytkownik usunięty
Einshaew

Na założenie żadnej, ale o ile pamiętam Sokół przez większość tamtego okresu mieszkał u Pona, który stabilizacje finansową miał u rodziców na przyzwoitym poziomie. Wcześniej zanim zmarł jego tata też nie miał najgorzej w domu w kwestii finansowej.
Zresztą nie ma sensu się kłócić.
A ja tak zrozumiałem twój post, jakbyś twierdził, że Sokół pochodził z patologii i przez to mieszkał pod mostem, a rap stał się wybawieniem coś jak u Peji.
Zresztą nie ma co się kłócić

ocenił(a) film na 6

I nie zamierzam się kłócić ;)

Fakt, że Sokół nie miał takiej jazdy jak Peja nie znaczył, że w trakcie życia nie udało mu się zaznać patoli. Sam rapował, że tramwajami jeździł od pętli do pętli przez całą noc itd. Podałem przykład że nawet od takiego dna można wybić się na szczyty a to wszystko dzięki kulturze hh, która, zdaniem Szapoka, jest tworzona przez "leniwych frajerów". Tyle w temacie.

Szapok

Hip-hop i kultura:
http://www.nospr.org.pl/pl/koncerty/205/miuosh-nospr-jimek-goscie

https://www.youtube.com/watch?v=C9d7TPn3p1g

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones